Zpívající klarinety uvedou moderní písně i klasiku ve vlastních úpravách

Zpívající klarinety uvedou moderní písně i klasiku ve vlastních úpravách

V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí pokračuje cyklus Koncertního předplatného. Abonenti i návštěvníci se tentokrát mohou těšit na klarinetové kvarteto nejen hrající ale také zpívající, od toho říkající si Cantarina Clarinete. Koncert ve středu 14. března začne v devatenáct hodin.

Po delší době přijíždí do Valašského Meziříčí v rámci Koncertního předplatného čistě dámský komorní soubor. Cantarina Clarinete aneb zpívající klarinety Hana Bahníková, Jana Kadlecová Lahodná, Jana Černohouzová a Věra Kestřánková se daly dohromady v roce 2011 na půdě Hudební a taneční fakulty AMU v Praze. Kromě toho, že jsou všechny výborné klarinetistky, tak některé z nich mají i pěvecké vlohy. Odtud také vznikl jejich název Cantarina Clarinete, což znamená zpívající klarinety.

Zvuk klarinetu dokáže vystihnout takřka každou náladu. Ať veselou či smutnou, cynickou, sarkastickou, hravou, žertovnou, romantickou, zasněnou. Žádný z dechových nástrojů nemá tak širokou paletu barev a nálad, jako klarinet. Proto na koncertě Cantarina Clarinete návštěvníci uslyší skladby, které byly původně pro klavír, orchestr, swingovou kapelu a další. 

Program v Kulturním zařízení, který je složený z jejich repertoáru, jež tvoří klasické úpravy nejznámějších českých i světových skladeb barokního, klasicistního, romantického, populárního i jazzového charakteru a také vlastní úpravy populárních skladeb, které připravuje Věra Kestřánková, čítá dvaadvacet skladeb. V první polovině večera tak zahrají skladby od Dvořáka, Brahmse, Webera, Chačaturjana či Bizeta. Ve druhé polovině koncertu zazní například skladby od Ježka, Cohena, Piazzoly, Bernsteina či Hinkela.

Vstupenky v doprodeji jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)