Zpěvačka Viktoria Klewin – to je tradice s originalitou a retro nostalgií

Zpěvačka Viktoria Klewin – to je tradice s originalitou a retro nostalgií

Sezóna míří do konce a o závěrečný koncert se na Malé scéně za oponou postará britská bluesová a jazzová zpěvačka Viktoria Klewin, která ladně slučuje žánry a styly a vytváří tak svou jedinečnou, originální hudbu. Na turné po České republice ji doprovází trojice skvělých českých muzikantů. Koncert se uskuteční v sobotu 10. června od půl osmé večerní.

Victoria Klewin měla odmala talentu na rozdávání. Britská bluesová diva a jedna z ikon současného vocal jazzu ostrovní hudební scény se vydává na šňůru po Evropě. V hlase této líbezné zpěvačky, hudebnice a skladatelky se potkává tradice s originalitou a retro nostalgií. Je to, jako kdyby Victoria vzala ty nejlepší kousky ze starého soulu, jazzu a blues a zabalila je do nového, moderního balení. Je to „soulpop“, ale v tom nejlepším slova smyslu – chytlavé, jemně cizelované melodie s bohatým hudebním dědictvím a obsahovou hloubkou.

Jistě oslní každého milovníka dobré hudby. V minulém roce nahrála své debutové album nazvané Dance Me to Heaven a právě skladby z něj uslyší návštěvníci Malé scény za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Victorii zde navíc doprovodí tři skvělí čeští muzikanti Adam Tvrdý na kytaru, Jan Jakubec na baskytaru a Tomáš Hobzek na bicí.

Vstupenky na závěrečný koncert na Malé scéně za oponou, před letní přestávkou, jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online an stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)