Ze svých cest budou ve Valmezu vyprávět pánové Zibura, Štěpánek, Kolbaba i Ondra

Ze svých cest budou ve Valmezu vyprávět pánové Zibura, Štěpánek, Kolbaba i Ondra

Přelom listopadu a prosince bude v Kulturním zařízení ve znamení cestovatelských přednášek a projekcí. Besedovat, vyprávět a promítat zde bude Ladislav Zibura, Michal Štěpánek, Jiří Kolbaba i Adam Ondra. Kromě toho se uskuteční tradiční filmový maraton Snow film fest 2017. Vstupenky na všechny akce jsou již v předprodeji.

Podzimní a zimní měsíce vždy nabízí řadu besed se známými i neznámými cestovateli, kteří se plní energie a neopakovatelných zážitků rádi dělí o své dojmy ze zajímavých končin s ostatními. Za sebou tak v M-klubu máme přednášky Hany Machalové či Pavla Suchého, a před sebou zástup dalších.

Ve čtvrtek 23. listopadu přijede do Valmezu poprvé jeden z nejznámějších moderních poutníků a zakladatel žánru cestovatelský stan-up Ladislav Zibura, který vyprodává kinosály a přednášková místa rychlostí blesku po celé republice. Humorem sobě vlastním vyprávět o své čtyřicetidenní pouti do Jeruzaléma, na níž se vydal před dvěma lety. O týden později bude pro změnu v M-klubu vyprávět Michal Štěpánek o své nedávné cestě do jedné z nejlidnatějších zemí této planety, která mu doslova vyrazila dech, a to Indie. „Je to pozoruhodný svět, kde platí jiné zákony, než na jaké jsme zvyklí. Všechny smysly jedou na plné obrátky… Nikde jinde jsem nezažil tolik barev, vůní, pachů, dobrého jídla, všudypřítomných odpadků a chudoby,“ říká Michal Štěpánek.

Také prosinec nabídne zajímavé pohledy. Ve dvou dnech se zde uskuteční celkem tři akce podobného zaměření. V M-klubu se bude ve středu 6. prosince promítat další ročník celovečerního pásma špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích alias Snow film fest, který uvede sedm finálových snímků ze zahraničních festivalů i novinky z domácí produkce. V ten samý den se do Valmezu chystá také Jiří Kolbaba. S diashow Jiřího Kolbaby se v kině Svět tentokrát vypravíte do Bhútánu, země hřmícího draka. A do třetice všeho nejlepšího. Další premiéru si ve městě odbude jeden z nejlepších světových lezců Adam Ondra – mistr světa v lezení na obtížnost. Ten bude vyprávět o lezení jako takovém, o velmi úspěšném přelezu ikonické stěny Dawn Wall i přelezu nejtěžší cesty světa v norské oblasti Flatanger, jež dostala jméno Silence a má obtížnost 9c.

Vstupenky na všechny tyto akce jsou k dostání v předprodeji a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)