Zdeněk Bína přijede do Valmezu s Acoustic projectem

Valašskomeziříčský M-klub ve čtvrtek 10. března zaplní kytarové melodie s etnickými, jazzovými a latinskoamerickými prvky. Právě takovou hudbu hraje bývalý fronton dnes už neexistující kapely -123 minut Zdeněk Bína. Ve Valmezu vystoupí společně s vynikajícím basistou Honzou Urbancem. Koncert je v rámci jarního turné s názvem Acoustic project.

Valmez bude pro dvojici, která se dala dohromady v roce 2009, při jarním turné v pořadí pátou zastávkou. A dá se čekat pestrá hudební směs. „Jeho akustické vystoupení má ambice nadchnout fanoušky mnoha hudebních žánrů. Bína na podiu vystřídá jazz, flamenco, blues nebo třeba cikánské a arabské melodie," popsal produkční Kulturního zařízení, které koncert pořádá, David Schwager.  Při vystoupení čeká na posluchače podle Schwagera výjimečný zážitek. „Často ze sebe během bezmála dvou hodin na podiu vydá neuvěřitelné množství energie. Tu tak i přenáší na lidi kolem sebe," uvedl.

Lidé, kteří na koncert do M-klubu nedorazí, nebudou mít možnost si kytarové umění dvojice připomenout zpětně například z nějakého hudebního nosiče. Nic takového totiž neexistuje. „Rád bych, aby si tento projekt zachoval svou jedinečnost a výjimečnost času a místa. Proto neplánuju vydání jakékoliv studiové nahrávky nebo živého koncertu," prohlásil Bína před časem.

Koncert Bínova a Urbancova worldgroového projektu začne v M-klubu ve čtvrtek v osm hodin večer. (mrn)