Zažijte s templáři jejich poslední výpravu ve Valmezu

Zažijte s templáři jejich poslední výpravu ve Valmezu

Dva měsíce je v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí prezentována výstava o tajemstvími opředeném řádu s názvem Na hranici templářského světa, která ojediněle prezentuje historii a osud církevního a vojenského řádu a jeho působení na našem území. Výstava však pomalu spěje ke svému zdárnému konci, ale než se tak stane, doprovodí je ještě tři programy, a to Hrad Šaumburk a hrady olomouckého biskupství, Degustace vín z Templářských sklepů v Čejkovicích a samotná derniéra výstavy.

 

Do konce srpna navštívilo výstavu Na hranici templářského světa přes jedenáct set zájemců a ti, co se na ni teprve chystají, zde mají možnost zavítat do 18. září, kdy bude výstava zakončena derniérou na I. nádvoří zámku Žerotínů s malou ukázkou historického šermu v režii SHŠ Conducti propojenou slovem o působení templářů v Orientu.

 

Derniéře výstavy však bude o týden dříve, přesně 10. září, předcházet doprovodný program nazvaný Hrad Šaumburk a hrady olomouckého biskupství. Přednášky o středověkém významu hradu Šaumburk a dalších hradů nejen v nejbližším okolí se ujmou historici Mgr. Jan Štětina a Mgr. Dalibor Janiš, Ph.D. od sedmnácté hodiny za vstupné 10 Kč.

 

Závěrečným programem pak bude v den zakončení výstavy tj. 18. září v pořadí již druhá degustace vín z Templářských sklepů v Čejkovicích. Degustace vín s profesionálním sommelierem se uskuteční v salonku galerie Kaple a v jejím průběhu budou mít návštěvníci poslední možnost prohlédnout si samotnou výstavu a dostat se až na hranici templářského světa. Vstup na tento doprovodný program je zdarma.

 

Výstava Na hranici templářského světa je otevřena v prvním patře Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí od úterý do pátku od 9. do 17. hodiny a o víkendu od 13. do 17. hodiny. Základní vstupné je 20 Kč, zlevněné 10 Kč.

 

 

(smo#2015)