Za krásami Valašského Meziříčí

Za krásami Valašského Meziříčí

Letní sezóna láká k výletům za památkami a Turistické informační centrum ve Valašském Meziříčí zve k jejich objevování. Ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko připravuje pravidelné středeční procházky městem Valašské Meziříčí. Ty budou začínat vždy ve 14 hodin a provázet budou historička umění Kamila Valoušková nebo historik Pavel Lasztovicza.

Turistické prohlídky městem Valašské Meziříčí se v průběhu července a srpna budou konat každé středeční odpoledne. Na hodinovou procházku se mohou vydat všichni napříč generacemi. Přítomní se dozví zajímavosti ze života zdejších šlechticů, zjistí, jak vypadalo město před staletími a těšit se mohou i na návštěvu nově rekonstruované kaple Smrtelných úzkostí Ježíše Krista v zámku Žerotínů a kostela sv. Trojice.

Začátek trasy je v Turistickém informačním centru na II. nádvoří zámku Žerotínů.  Cena procházky je 40 Kč dospělí a 20 Kč děti a senioři nad 65 let. Pro organizované skupiny lze prohlídku uskutečnit i v jiný termín po předchozím objednání na tel. 571 684 558 nebo 775 109 809. Více na www.info-vm.cz.

(smo#2020)