ZA DOBRODRUŽSTVÍM S EXPEDIČNÍ KAMEROU

ZA DOBRODRUŽSTVÍM S EXPEDIČNÍ KAMEROU

Koncem měsíce února, přesně v úterý 28., dorazí do prostor valašskomeziříčského M-klubu jedinečný filmový festival Expediční kamera, jehož spolupořadatelem je National Geographic Česko. Přehlídka nejlepších filmů uplynulé sezóny začne v 19 hodin.

Do Valašského Meziříčí zavítá tento festival úplně poprvé. Atmosféru promítaných filmů navíc podpoří kamenné prostředí M-klubu. Série nejlepších filmových kousků oceněných na zahraničních filmových festivalech je promítána ve 111 městech České republiky, čímž se dokazuje, že jde o kvalitní a divácky zajímavý festival outdoorových filmů.

Diváci se mohou těšit na šest filmů o dobrodružství, adrenalinových a extrémních sportech a krásné a divoké přírodě. Mezi nejlepšími se představí horolezecký snímek, Odkud není návratu o špičkových horolezcích a jejich cestě na neslezený vrchol ve východním Tibetu, u kterého nezůstane ani těm nejdrsnějším jedno oko suché. Austrálii bude zastupovat film V kůži vlka po stopách Džingischána, s nímž poputujete z Mongolska až do Evropy na koňském hřbetu. Ve filmu Nejdelší cesta diváci zjistí kolik kilometrů se dá v Číně ujít pěšky a zdali pak to bude více, než měří Velká čínská zeď. Britský film Mazungu vtáhne všechny do fascinující a neprozkoumané oblasti horního toku řeky Kongo. Phil Harwood zdokumentoval prvním sólo-sjezdu od pramene Konga až k jeho ústí, který mu trval neuvěřitelných 5 měsíců. Pátým lákadlem festivalu je kanadských film Life Cycles o horských kolech nejen pro bikery. Diváky vtáhne do světa ďábelských jízd za každého počasí. Šestici filmů uzavírá snímek, Co se stalo na ostrově Pam, kde spolu s polskou dvojicí vylezeme na největší pobřežní útes na světě. Jedná se o 1500 metrů vysokou kolmou stěnu v Grónsku.

Nechat se vtáhnout do víru dobrodružna a strávit tak úterní podvečer může přijít každý. Všichni jste 28. února 2012 vítáni. (smo)

 

Co se stalo na ostrově Pam

 

Life cycles