XINDL X představí novou desku jako Čecháček s kytarou na turné

XINDL X představí novou desku jako Čecháček s kytarou na turné

Den potom, co vyjde nová deska Čecháček Made, ji písničkář Xindl X představí také v meziříčském M-klubu v rámci sólového koncertního turné Čecháček s kytarou na turné. Koncert v sobotu 19. dubna začne tradičně v osm hodin večer. Předskokanem bude písničkářský objev Petr Lüftner, který vloni zabodoval internetovým hitem Ty jsi to Ústí.

Jako první z dokončeného alba Čecháček Made vypustil Xindl X v polovině ledna singl Barbína. Animovaný videoklip v režii výtvarníka Ondřeje Pfeiffera, který spolu s Xindlem X napsal i scénář, už  na kanálu YouTube shlédlo přes osm set tisíc návštěvníků. „I když je to jedna z nejveselejších písní z desky, má vážné téma,“ rozpovídal se o Barbíně Xindl X, „Vypráví o dnešní době, která nám pomocí médií namlouvá, že vzhled je důležitější než osobnost. A taky vypráví o všech těch holkách, co tomu věří a chtějí vypadat jako vyretušované barbíny z časopisů.“

Během jarní šňůry po českých klubech představí všechny skladby z nové desky, která by měla být návratem k jeho písničkářským kořenům, v podobě v jaké vznikly. I proto se rozhodl písně představit sám pouze s kytarou jako na svých folkových začátcích. „Být na podiu s kapelou za zády a koncertovat jen sám s kytarou proti sálu plnému lidí, jsou dvě zcela jiné disciplíny, dva zcela rozdílné zážitky.  I přesto, že hraní s kapelou je super a nabíjí mne energií, sólové hraní má zase navíc určité kouzlo, co hraní s kapelou nemá.„ dodává k jarnímu Čecháček s kytarou na turné Xindl X. Chybět samozřejmě nebudou ani další písně s Xindlova pera jako Anděl, Zlato či Chemie.

Během turné, jež je v plném proudu, Xindl X zavítá celkem do šestnácti českých a šesti slovenských klubů. Vstupenky na meziříčský koncert jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Xindl X Valmez