Wihanovo kvarteto zahraje ve Valašském Meziříčí

Wihanovo kvarteto zahraje ve Valašském Meziříčí

Jedno z předních českých smyčcových kvartet, Wihanovo kvarteto, zavítá ve středu 18. února do Valašského Meziříčí, kde se představí v rámci Koncertního předplatného ve velkém sále Kulturního zařízení. Program tvořený z děl Josefa Suka, Ludviga van Beethovena a Franze Schuberta uvedou od sedmé hodiny večerní.

Wihanovo kvarteto tvoří po celé tři desítky svého působení čtyři původní členové houslisté Leoš Čepický a Jan Schulmeister, violista Jiří Žikmund a violoncellista Aleš Kaspřík. Postupem let získalo těleso mimořádný věhlas za interpretaci, jak českého repertoáru, tak mnoha nejpřednějších děl kvartetního repertoáru období klasicismu a romantismu i děl moderních. Obdivuhodná mezinárodní kariéra zahrnuje vystoupení na předních festivalech nejen v Evropě, ale i na Dálném východě. Kvarteto je residenčním kvartetem Trinity College of Music v Londýně a pravidelně účinkuje pro Cavatina Chamber Music Trust v koncertech pořádaných pro popularizaci komorní hudby mezi mládeží.

Na koncertě ve Valašském Meziříčí zahraje Wihanovo kvarteto Meditaci na chorál Svatý Václave od skladatele Josefa Suka, Smyčcový kvartet F dur op. 59 Ludviga van Beethovena a po krátké přestávce uvedou Smyčcový kvartet d moll s názvem Smrt a dívka Franze Schuberta.

Vstupenky na koncert Wihanova kvarteta jsou v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)