Vzrušující performer Keith Thompson na Malé scéně za oponou

Vzrušující performer Keith Thompson na Malé scéně za oponou

Na Malou scénu za oponou míří legendární britský kytarista a zpěvák Keith Thompson. Do Valmezu přijede se svou kapelou a třaskavou směsí rock´n´rollu, elektrického boogie a blues v neděli 5. listopadu, kde v komorním prostředí zahraje od devatenácti hodin.

Poprvé do Valmezu zavítá britský blues-rockový muzikant Keith Thompson, který je právě na česko-slovenském turné. Se svou kapelou, s níž přijede také do Valmezu, objíždí evropské kluby a festivaly již více než dvacet let a je znám díky skvělým koncertním vystoupením. Keith Thompson letos vydal osmé řadové album nazvané Catch the Fire, na němž hostují například Buddy Whittington či nadějná hvězda Laurence Jones.

Jeho hudba je velmi inspirována Ericem Claptonem, Garry Moore, Jeffem Beckem, ale také Rolling Stones či Beatles. Svými vystoupeními obohatil řadu renomovaných evropských festivalů v Řecku, Slovinsku, Polsku či domácí Velké Británii. Před několika lety byl zvolen jako Skladatel roku v šesti státech a letos jeho skladba Preaching The Blues stanula na třetím místě v anketě People’s Voice, jako jediný britský finalista v bluesové kategorii v Mezinárodní skladatelské soutěži, kde bylo přihlášeno na šestnáct tisíc skladeb.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)