Vzpomínka na Andyho Warhola

Vzpomínka na Andyho Warhola

Rozsáhlým projektem Muzejního a galerijního centra je toto léto výstava nazvaná Warhol Factory Tour vzdávající hold zakladateli pop-artu Andymu Warholovi prostřednictvím obrazů, fotografií a objektů umělců české a slovenské výtvarné scény. Vernisáž se uskuteční v úterý 19. června v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 2. září ve druhém patře centra.

Prostory druhého výstavního patra Muzejního a galerijního centra v meziříčském zámku Žerotínů budou patřit obrazům, fotografiím a objektům, jež byly speciálně vytvořeny pro výstavu Warhol Factory Tour vzdávající hold Andymu Warholovi. Andy Warhol, zakladatel uměleckého směru pop-art, by v tomto roce oslavil své 90. narozeniny. Byl umělcem, který změnil vizuální pohled na svět 20. století., velikým inspirátorem a jeho odkaz žije dodnes. Galerie 1 se tak rozhodla oslovit na třicet výtvarníků a fotografů, kteří se zapojili do projektu a tak vznikl jedinečný soubor uměleckých děl inspirovaný Andy Warholem. Z ostřílených matadorů české a slovenské výtvarné scény i nastupující generace umělců to jsou například Martin Krajc, Lukáš Miffek, Marascaud, Jaromír 99, Milan Cais, Sára Saudková, Rudo Prekop, Jaroslav Schejbal či Jiří Hauschka. Výstava bude doplněna artefakty z dílny Andyho Warhola – granolitografiemi, gramofonovými deskami, plakáty a dalšími.

Více o plánovaných projektech se dozvíte na stránkách Muzejního a galerijního centra www.magc.cz. Magc je otevřeno od pondělí do pátku v 9 – 17 hodin, o víkendu v 13 – 17 hodin a v pondělí je zavírací den.

 

(smo#2018)