Vítězné snímky a videa z CZECH PRESS PHOTO 2013 ve Valašském Meziříčí!

Vítězné snímky a videa z CZECH PRESS PHOTO 2013 ve Valašském Meziříčí!

Valašské Meziříčí nabízí ve dvou galerijních prostorách jedinečnou příležitost shlédnout putovní výstavu devatenáctého ročníku největší fotografické soutěže u nás. Již počtvrté se v Galerii Kaple a Galerii Sýpka uskuteční výstava CZECH PRESS PHOTO,která mapuje nejzásadnější události uplynulého roku pomocí objektivů fotoreportérů žijících v České a Slovenské republice.

Výstava Czech Press Photo opět míří do Valašského Meziříčí prostřednictvím Galerie Kaple a Galerie Sýpka, které po celou dobu jarních prázdnin hostí tuto jedinečnou expozici výrazného formátu.  Jako v jediném městě na Moravě se tato výstava hned po Praze a Bratislavě uskuteční v galerijních prostorách v tak velkolepém měřítku. Do soutěže se tento rok přihlásilo 294 fotografů s celkovým počtem 3 580 fotografií a v galeriích bude ke zhlédnutí 237 nejen oceněných fotografií všech osmi soutěžních kategorií. Nebude chybět také letošní nová sekce soutěže novinářská videa, které se zúčastnilo 38 autorů s celkovým počtem 56 videí. V galeriích představíme celkem devět nejúspěšnějších videí.

 

Hlavní trofej, Křišťálové oko, si v letošním roce odnesl fotograf ČTK Michal Kamaryta za fotografii zobrazující až démonický pohled Davida Ratha přicházejícího k soudu za úzkým sklem výtahových dveří. Symbolizuje neutěšenost obecné nálady v zemi a upozorňuje na rozsah i vážnost korupčních problémů v Česku. Fotografie se umístila také v kategorii Lidé, o nichž se mluví, a to na prvním místě z nějž si odnesla Zlaté oko. Letošní devatenáctý ročník Czech Press Phota je ve znamení velkých témat jako je prezidentská kampaň, povodně, Syrský konflikt a demonstrace v Turecku.  Vedle těch závažných a silných námětů nabízí výstava i citlivý a originální pohled na témata menšinová, pohled do přírody, kultury, sportu, či sociální problematiky.

I nadále je soutěž a následná výstava charakteristická výsadou, umožnit divákovi být očitým svědkem událostí uplynulého roku. Zachycuje autentická obrazová svědectví dnešní doby a umožňuje vidět i to, co navzdory svým kvalitám nenachází v médiích své uplatnění.

 

Výstava potrvá od 20. června do 31. srpna 2014.