Víkend v M-klubu: Patrik Beránek křtí debut a Nadace Impuls pořádá benefiční koncert

Víkend v M-klubu: Patrik Beránek křtí debut a Nadace Impuls pořádá benefiční koncert

Třetí lednový víkend se v meziříčském M-klubu uskuteční křest debutového alba mladého nadějného kytaristy a zpěváka Patrika Beránka a také benefiční koncert pro nadaci Impuls s kapelami The Dust, Fish&Fish, Carpet Cabinet a 4DOGS.

Těm, kteří pravidelně navštěvují meziříčský Open Mic v M-klubu, není jméno Patrik Beránek neznámé. Tento mladý, nadějný muzikant ze Zubří začal svou koncertní kariéru teprve před dvěma lety koncerty ve Valmezu u Tucana a v Rožnově pod Radhoštěm a následně se začal účastnit místní verze Open Micu, který dává možnost amatérským muzikantům stanout před publikem a představit sebe a svou tvorbu. Čas dospěl až k debutové desce. Tu začal nahrávat v září loňského roku  ve studiu Gloria records s názvem Between the Hills. Lze na ní také slyšet houslistu Filipa Kamase, s nímž na ní spolupracoval. Název alba pak odkazuje na fakt, že písně vznikly "mezi kopci" na Starém Zubří. Prvotinu představí a pokřtí právě na koncertě v pátek 19. ledna. Společnost mu na pódiu bude dělat Big Band a hostem bude další talent, Matyáš Juříček.

Následující den bude v M-klubu patřit benefici a dobré hudbě. Pro dobrou věc zde vystoupí čtveřice kapel, a to místní The Dust, rožnovské seskupení Fish&Fish, brněnská parta Carpet Cabinet a meziříčtí 4DOGS, aby podpořili nezávislou nestátní neziskovou organizaci Nadační fond Impuls, jež se zaměřuje na pomoc nemocným s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. Vstupné je zde dobrovolné a vše, co se při večeru vybere, poputuje právě Nadačnímu fondu.

(smo#2018)