Víkend v Kázetku bude patřit dětem

Víkend v Kázetku bude patřit dětem

Druhý březnový víkend bude v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí patřit pouze a jen dětem. V sobotu 10. je mohou rodiče vzít na velké dobrodružství Hastrmana Tatrmana a následující den, v neděli 11., naopak na tradiční Dětský karneval, jehož vedení se letos ujmou veselí klauni.

Druhou březnovou sobotu pokračuje ve velkém sále Kulturního zařízení pohádkové Předplatné Sedmikráska. To si nejen pro meziříčské ratolesti připravilo pohádku v režii Divadelní společnosti Julie Jurištové, jež je každoročním návštěvníkem a do Valašského Meziříčí přiváží nádherně zpracované pohádky. Tentokrát děti navštíví rybníček na kraji lesa, kde bydlí Hastrman Tatrman. Všichni jej tam mají rádi a nejvíce víla Malvína. To ale hastrmanovi nestačí. Jeho snem je stát se vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydává se tak na cestu, která se změní v jedno velké dobrodružství a jak to dopadne, se návštěvníci dozvědí v sobotu 10. března od 16. hodiny.

Následující den bude jízda dětských programů v Kázetku pokračovat. Na nedělní odpoledne se totiž připravuje tradiční dětský Karneval. Od 15. hodiny to bude ve velkém sále severního křídla zámku Žerotínů žít dětským smíchem, radostí, zábavou, tanečky a všelijakým masopustním veselím. Letošní maškarák si vezmou na starost stále zábavní a veselí klauni, kteří si pro děti připravují řadu her a soutěží. Chybět samozřejmě nebude dětská tombola a v přípravě masek se meze nekladou. Zveme tak všechny piráty, rytíře, čarodějky, malíře, kuchaře, černokněžníky, všelijaké bájné postavy, klauny a jiná fantastická stvoření na zábavné odpoledne. Těšíme se na vás!

Vstupenky lze pořídit jak v předprodeji například v Turistickém informačním centru ve Valmezu nebo na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz, tak i na místě před začátkem akce.

 

(smo#2018)