Velvyslanec britského blues Eddie Martin zahraje na Malé scéně za oponou

Velvyslanec britského blues Eddie Martin zahraje na Malé scéně za oponou

Jarní jazz-bluesové dny 2016 na Malé scéně za oponou pokračují ve středu 16. března koncertem nejlepšího bluesového kytaristy, kterého vyprodukovala Velká Británie od dob Erika Claptona. Zahraje zde Eddie Martin s kapelou a jeho nejnovější počin označují kritici za nejlepší bluesové album poslední dekády. Koncert začne v půl osmé večer.

Kytarový velvyslanec britského blues, Eddie Martin zavítá do Valašského Meziříčí zcela poprvé a návštěvníci koncertu se mají na co těšit, neboť jeho loňské album Live in Tuscany, které nahrál se svým novým britsko-italským projektem Big Red Radio, bylo nazváno jako „Jedno z nejlepších bluesových alb dekády.“ Eddie Martin patří mezi nejrespektovanější bluesové hudebníky a na svém kontě má kromě čtrnácti alb také ocenění Blues Act of the Year 2011 a nespočet nominací na bluesového kytaristu, harmonikáře, zpěváka, umělce i album roku na British Blues Awards.

V mládí neustále koncertoval, z čehož mu vzešel právě přívlastek „velvyslanec britského blues“. Až v roce 1995 se stal profesionálem. Jeho akustický styl se vyvinul z novodobé směsi tradičních bluesových a fingerpickingových stylů. To vše kombinuje s foukací harmonikou a hraním na perkuse. Kromě toho, že je uznávaným akustickým a elektrickým hráčem na různé kytary, tak je též považován i za inovátora rockové harmoniky.

Spolupracoval a nahrával s bluesovými a rockovými velikány jako jsou Dick Heckstall-Smith, Honeyboy Edwards, Guy Davis a Larry Johnson. Na koncertě ve Valašském Meziříčí jej bude doprovázet slovenský baskytarista Peter Oberläder a na bicí český muzikant Tomáš Bobek Bobrovniczký.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení ww.kzvalmez.cz.

(smo#2016)