Velký návrat Mydy Rabycad do Valmezu

Velký návrat Mydy Rabycad do Valmezu

Elektro-popová formace Mydy Rabycad v čele se zpěvačkou Žofií Dařbujánovou, jež na prvním ročníku festivalu Valmez Světlo zbořila Valašské Meziříčí, přijíždí do M-klubu v rámci svého aktuálního turné What Is Mydy Rabycad. Společnost jim bude dělat duo Noisy Pots. Začátek koncertu v sobotu 9. března je ve 20 hodin.

Na podzim roku 2017 znala světově úspěšnou pražskou kapelu Mydy Rabycad ve Valašském Meziříčí nízké procento posluchačů. Jejich elektro-popové skladby totiž v rádiovém éteru, zas tak profláklé nebyly. Pak se ale uskutečnil první ročník festivalu Světlo Valmez. Mydy Rabycad byli závěrem hudebního programu a všechny návštěvníky strhla jejich energická hudebně vizuální show. Bez nadsázky by se dalo použít, že přímo uchvátila.

Nyní se Mydy Rabycad po roce a půl vrací na místo činu s regulérním koncertem v rámci What Is Mydy Rabycad? Tour. Návštěvníci se mohou těšit na jejich moderní, chytlavý a skvěle propracovaný elektro-pop, který nejlépe vyznívá právě v jejich živém vystoupení. Samozřejmostí je vizuální show plná světelných efektů, originálních kostýmů a dalších vychytávek.

V létě 2017 absolvovala kapela úspěšné americké turné, kde vystoupila před mnohatisícovým davem po boku legendárního Toma Pettyho s jeho The Heartbreakers, Muse nebo P!nk. Stejně fantastický ohlas mělo vystoupení na Festival d'été de Québec, který slavil 50. výročí. Mezi evropské úspěchy lze jmenovat i Blue Balls Festival ve švýcarském Lucernu, kde se setkali s Patti Smith, festival Eier Mit Speck v německém Viersenu nebo v innsbruckém Treibhausu, stejně jako vystoupení na Lowlands festivalu v Holandsku. A teprve jako druhá český kapela vystoupili n festivalu Glastonbury v Anglii.

Vstupenky na meziříčskou zastávku Mydy rabycad v M-klubu jsou k dostání v Turisickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)