Večer plný poezie, autorského čtení a hudby v M-klubu

Večer plný poezie, autorského čtení a hudby v M-klubu

M-klub ve Valašském Meziříčí připravuje na čtvrtek 4. Února další pokračování Večeru literárně hudebního, kterým provází básník Jiří Měsíc a hudební skupina Bílí koně. Tentokrát se zde představí básníci Dan Jedlička, Ivana Kašpárková, Kristýna Svidňová a Jakub Čermák alias Cermaque. Začátek je v 19 hodin a vstupné 20 Kč.

Přesně před rokem odstartovaly v meziříčském M-klubu valašské literárně hudební večery, na kterých svou tvorbu představují současní mladí umělci nejen z našeho regionu. Večer Literárně-hudební tak vstupuje svým únorovým programem do dalšího roku. Již tradičně bude večerem provázet básník a spisovatel Jiří Měsíc, který představí svou tvorbu a hudební skupina Bílí koně.

Tentokrát přijal pozvání básník Dan Jedlička, který v roce 2007 debutoval sbírkou Mimoběžky a jehož básně jsou zastoupeny v antologii Sto nejlepších českých básní z roku 2012 či Nejlepší české básně 2014. Před pěti lety například vydal pod názvem Někdo přijde a udělá to za mě líp výbor z díla poezie liverpoolského básníka Rogera McGougha a své básně a překlady publikoval také v literárních časopisech Host, Tvar nebo H_aluze.

Druhou účinkující bude hodonínská spisovatelka Ivana Kašpárková, kterou mohou zasvěcení znát například z literárních časopisů Almanach Prowincjonalny, Tvar, literarni.cz, Host či Ilegalit. Kašpárková je finalistkou Literární soutěže Františka Halase 2013 a získala také první místo v literární soutěži Vladimíra Vokolka 2013. Kristýna Svidoňová, finalistka 41. ročníku Literární soutěže Františka Halase je třetí básnířkou, která uvede svá díla. V současnosti žije v Ostravě a organizuje spontánní autorská čtení mladých autorů -  Literární přeháňky. Své básně publikovala v Protimluvu, Welesu, Artiklu a na internetu.

Posledním ze čtveřice účinkujících je básník, písničkář, režisér a animátor Jakub Čermák alias Cermaque. Ten má na svém kontě tři sbírky poezie, pod hlavičkou Cermaque pět autorských alb písní a s kapelou Cirkus Cermaque album Divozemí z roku 2011.

 

 

(smo#2016)