Ve Valmezu zahrají Fojti, promítat se bude válečné drama i animák

Ve Valmezu zahrají Fojti, promítat se bude válečné drama i animák

Třetí červencový týden nabídne Valašskomeziříčské kulturní léto 2017 šest zajímavých akcí. V Amfiteátru zahrají Fojti a Letní kino promítne filmy Dunkerk a Já, Padouch 3. Zámeckou terasou zavibruje Let’s Groove On Digi Open Air a koncert kapely 4DOGS společně s Hotdogs. Muzejní a galerijní centrum navíc zve na Noční prohlídku zámeckou expozicí Reditus Leonina.

Šestapadesát akcí je letos zahrnuto do programu Valašskomeziříčského kulturního léta, které v posledních letech vyplňuje zajímavými koncerty letní měsíce ve Valašském Meziříčí. Třetí týden zahájí první Noční komentovaná prohlídka v Muzejním a galerijním centru. Návštěvníci budou provedeni Zámeckou expozicí Reditus Leonina, která byla slavnostně otevřena na konci května v prvním patře zámku Žerotínů, v netradičním čase od jednadvacáté hodiny.

Ve čtvrtek odpoledne se dění přesune do Amfiteátru v parku zámku Kinských, kde bude hrát valašská folkrocková skupina Fojti z Poličné. Ta si dala za cíl skládat a hrát vlastní tvorbu inspirovanou valašským a moravským folklórem. A právě tu představí od čtvrteční osmnácté hodiny. Další promítací víkend nabídne dlouho očekávané válečné drama Dunkerk vizionáře Christophera Nolana v pátek a třetí díl animované komedie Já, Padouch v sobotu večer.

Zámecká terasa ožije v pátek letním vydáním párty Let’s Groove On Digi Open Air, která vypukne již v osmnáct hodin a do jednadvacáté hodiny je vstup zdarma. Sobota poté bude patřit meziříčským skupinám 4DOGS a Hotdogs.

Výše zmíněné akce jsou kromě promítání Letního kina přístupné zdarma. Aktuální informace o konání jsou na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Letní kino se v případě nepříznivého počasí ruší. Vstupenky budou k dostání na místě ze Svěrákovy ulice (od Kaulfandu).

 

(smo#2017)