Ve Valmezu vystoupí písničkář, který hledá inspiraci na hřbitovech

Poslední březnový koncert v meziříčském Kulturním zařízení bude patřit jednomu z nejznámějších folkových písničkářů současnosti – Karlu Plíhalovi. V sále Zámku Žerotínů vystoupí 30. března večer.

Konstruktér nebo topič v divadle. Tím byl Plíhal před tím, než se dal na uměleckou dráhu.  S hraním tento přerovský rodák začínal v olomouckých undergroundových kapelách Hučka, Falešní hráči nebo Plíharmonie.  Sólově vystupuje od roku 1983 a inspiraci pro své skladby, jak se před nedávnem svěřil jednomu z moravských týdeníků, hledá třeba i na hřbitově. „Je to pravda, hřbitov je uklidňující a je také velkým zdrojem inspirace. Rád si občas takhle výjdu „mezi lidi"," uvedl.

Plíhal kromě vlastních koncertních vystoupení také skládá hudbu k divadelním představením, především pro inscenace Moravského divadla Olomouc. Jeho skladby tak můžete slyšet například v hrách Zlatovláska, Sluha dvou pánů nebo Manon Lescaut.  Do Valašského Meziříčí přijede v rámci svého jarního koncertního turné, v jehož rámci objede prakticky celou Českou republiku.  „Při koncertu zahraje zhruba tři desítky skladeb, například Námořnická, O blechách a tak a další," poodhalil chystaný repertoár produkční M-klubu David Schwager.  Plíhal meziříčskému publiku zahraje poslední březnovou středu od osmi hodin večer. (mrn)