Vánoce podle Václava Hybše a Tomáše Kočka

Vánoce podle Václava Hybše a Tomáše Kočka

Vánoční čas se pomalu blíží s ním i koncertní programy plné atmosféry nejhezčích svátku v roce. S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí pro diváky připravil hned dva koncerty s vánoční tématikou. Prvního se ujme Tomáš Kočko s orchestrem ve středu 25. listopadu a druhého nezaměnitelný Václav Hybš s orchestrem a hostem Jitkou Zelenkovou ve středu 2. prosince. Oba koncert začnou v 19 hodin.

Pomalu ale jistě se blíží ty nejkrásnější, ale zároveň nejhektičtější svátky v roce, a tak je třeba si ještě před všemi těmi shony oddechnout a načerpat jedinečnou atmosféru, kterou přináší vánoční koncerty. Prvního vánočního programu se ve velkém sále Kulturního zařízení chopí dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku Tomáš Kočko & Orchestr. Ve středu 25. listopadu zahrají skladby z alba Koleda, známé lidové koledy v jedinečných aranžích i vánoční autorské písně Tomáše Kočka. Vše doplní standardní repertoár skupiny včetně skladeb z poslední řadové desky Cestou na jih.

O týden později se do Valašského Meziříčí vrátí světově uznávaný dirigent a aranžér Václav Hybš se svým orchestrem, jež v letošním roce slaví několik významných výročí. Na pódiu velkého sálu s diváky oslaví své osmdesáté narozeniny a zároveň pětapadesát let založení Orchestru Václava Hybše. Hlavním hostem letošního významného turné bude zpěvačka se sametovým hlasem a stálice české populární hudby Jitka Zelenková. Její vystoupení doplní známá čtveřice Irena Kousalová, Martina Dolečková, Filip Hořejš a Štěpán Růžička.

Vstupenky na oba vánoční koncerty jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)