ValMez ST.art festival zahajuje sezońu v Meziříčském M-klubu

ValMez ST.art festival zahajuje sezońu v Meziříčském M-klubu

M-klub ve Valašském Meziříčí přichází na začátek nové sezóny s prvním ročníkem festivalu nazvaným ValMez St.art, který se na I. nádvoří zámku Žerotínů uskuteční ve dnech 25. a 26. září. Program nabitý hudbou, divadly pro děti, ohňovou show a tancem začne v pátek 25. od šesté hodiny odpolední a v sobotu již od hodiny sedmnácté. Vstupné je na oba dny 50 Kč.

Zahájení nové klubové sezóny se většinou nese v duchu něčeho velkého, ať už jde o koncert či novou dvoudenní akci jako je ValMez St.art, která svým programem cílí na pouliční divadla, performace, hudbu a ohňové show z několika zemí. „Páteční program zahájí úderem osmnácté hodiny slovenský folkový písničkář Archívny chlapec, na jehož vystoupení naváže divadelní představení pro děti Povídání o pejskovi a kočičce v podání Divadla SemTamFór ze Zlína,“ přibližuje program Marek Baroš, dramaturg M-klubu. V průběhu večera pak bude probíhat také workshop Základy žonglování s míčky, poi a levitující hůlkou a od dvacáté hodiny zažehnou nádvoří ohniváci z České republiky, Polska a Moldávie.

Ani sobotní program nepoleví. “Hned ze startu přivítá návštěvníky muzikant a písničkář Tomáš Njumen Nováček, zakladatel kopřivnického árt té kafé Mandala vystřídán Divadlem 100 opic, které představí temperamentní plyšovou pohádku pro malé děti Medoušek je hrdina. A jelikož patří k pouličnímu umění také tanec, tak nebude se svým vystoupením chybět D-Company,“ doplňuje Marek Baroš. O hudbu se následně postarají česko-francouzští pouliční hudebníci Les Gars D’en Bas a jakmile se den zahalí do tmy, bude nádvoří patřit opět hrám s ohni a světly. I v sobotu se mohou návštěvníci těšit na doprovodné programy. Tentokrát to bude divadelní dílna v M-klubu, živé sochy a workshop točení s kontaktní tyčí, vějíři a hula hoop.

Po oba festivalové dny bude na nádvoří například profesionální fotografické studio KD Toruň, megabublifuk, tvarování balónků, plackohraní či výstava hlavolamů IQ Parku Liberec. Vstupné je 50 Kč a zakoupená vstupenka platí pro oba dny.

 

 

(smo#2015)

 

Ondřej Smolka, PR Manager, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz, www.kzvalmez.cz