VALMEZ 2014 zve na další ročník festivalu místních kapel

VALMEZ 2014 zve na další ročník festivalu místních kapel

Třetí ročník valašskomeziříčského multižánlrového festivalu VALMEZ 2014 se letos uskuteční v sobotu 11. října 2014 v prostorách KZ Valašské Meziříčí v zámku Žerotínů. Začátek akce je stanoven na 15 hodin. Nezačne jako v předchozích letech hudebním vystoupením, ale promítnutím filmu VALMEZ 2013, kterým si připomeneme atmosféru loňského ročníku. Ve filmu  vystoupí všechny kapely, které na VLMEZU 2013 hrály.

Vlastní program bude zahájen  v 15.45 a bude pokračovat do dvou hodin ráno následujícího dne. Na dvou pódiích v sále KZ a M-klubu se vystřídá třináct autorských kapel, které jsou buď přímo z Valašského Meziříčí nebo jejich protagonisté zde mají původ nebo bydliště. Festival bude opravdu průřezem všech žánrů od jazzu až po metal. Každý bude mít možnost najít si ten žánr, který je mu nejbližší a pokud nebude zrovna hrát ta jeho kapela, bude mít možnost využít občerstvovací zóny v kavárně KZ.

A koho budou mít posluchači možnost slyšet? Především dá se říci infant terriblé valašskomeziříčské scény Elektrick Mann a jako protiklad Lucii Redlovou se zajímavými hosty. Zahraje v rámci republiky úspěšný Tichonov , novou desku pokřtí a novou sestavu představí metaloví Under the Surface, po dlouhé době se představí ve valmezu vzniknuvši Zavíráme. Oslavy 40 let trvaní zde završí rocková legenda Kanon. Dále budou k poslechu jazzoví Deep M Ocean a punk hardcoreoví Facan. Nabídku kapel doplní Artifical Life, Bílá vdova, Ready for Action, 4Dogs a Check da Skills.

Na rozjezd je v pátek 10. října 2014 připravena v M-klubu divadelní improliga, která je letos oficiální součástí festivalu. Páteční program začne ve 20 hodin.

Co se týká občerstvení, bude o návštěvníky dobře postaráno po dobu celého festivalu. A vstupné bude přijatelné pro všechny věkové kategorie, studenty počínaje a důchodci konče. Kdo vydrží déle a přijde již od začátku, tak zaplatí pouhých 50,- Kč a navíc deset šťastných získá zdarma CD místních  kapel. Ti co přijdou po sedmnácté hodině zaplatí 100,- Kč. 

Podrobné informace na www.valmezfest.cz

 

(red)