Válečná Sýrie zblízka s Markétou Kutilovou

Válečná Sýrie zblízka s Markétou Kutilovou

Kino Svět připravilo na středu 27. dubna besedu a projekci fotografií s novinářkou Markétou Kutilovou, spoluautorkou knihy “Islámskému státu na dostřel“, která se právě vrátila z únorové cesty do válkou zbídačené Sýrie. Program začne v 18.00 hodin. Vstupenky je možno zakoupit za 30 Kč v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

Novinářka Markéta Kutilová divákům přiblíží život lidí z rozbombardovaného Kobani, poodhalí každodenní rutiny bojových jednotek čelících tzv. Islámskému státu a povypráví dechberoucí svědectví přímo z frontové linie. Kdo všechno v Sýrii válčí? Jaké mají cíle a zájmy? Jaké to je žít ve válečné zóně? Proč tam někteří lidé zůstávají a proč jiní odchází? Jaké to je vrátit se k normálnímu životu ve zničené zemi? Na tyto a mnoho dalších otázek se Markéta Kutilová pokusí odpovědět. Besedu pořádá agentura Promoteum za podpory města Valašského Meziříčí.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)