Valašským Meziříčím se proháněla strašidla

Valašským Meziříčím se proháněla strašidla

Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí uspořádalo v pátek 1. listopadu oblíbenou podzimní akci nazvanou Rej Meziříčských strašidel. Náměstí ožilo zajímavými maskami, lampiónový průvod doplnila strašidelná stezka a odměnou byl velkolepý ohňostroj.

Již několik let se ve Valašském Meziříčí, na začátku listopadu, koná lampiónový průvod městem. Rej meziříčských strašidel, jak se akce nazývá, láká rodiče s dětmi na odpolední zábavný program. Ten je na náměstí protkán známými dětskými písničkami, soutěžemi o nejlepší masku i taneční výkony, a to o vstupenky na dětská pohádková představení do Kulturního zařízení.

Strašidelnou stezkou, na níž se všichni vydali s lampióny zahánět tajemné bytosti a různá strašidla, letos provázela upíří rodinka Eduarda Josefa z Žerotína s chotí Alžbětou Magdalenou a dcerou Anastázií Jasmínou. Na stezce mohli potkat vlkodlaka, vraha s motorovou pilou, čarodějnice, zombíky, děsivého doktora se svým týmem, mrtvého klauna i oživlé jeptišky, morové masky, pekelníka i jiná roztomilejší strašidla jako je místní vodník. Odměnou pak byl na náměstí velkolepý ohňostroj, který celý podvečer završil.

Poděkování za pomoc při akci patří SVČ Domeček, Městské knihovně, D-Company a TJ Spartak Jablůnka.

(smo#2019)