Valašský špalíček opět nezklamal a nabídl pestrou škálu vystupujících

Valašský špalíček opět nezklamal a nabídl pestrou škálu vystupujících

Sobotní nocí skončil o víkendu dvaatřicátý ročník multižánrového festivalu Valašský špalíček pořádaný Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí. Ten se konal od 19. do 21. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Program složený převážně z českých hudebních jmen přilákal několik set návštěvníků.

Celý festival zahájil ve čtvrtek na jedné ze dvou venkovních scén český folkař Karel Plíhal, který svým klidným letním koncertem potěšil meziříčské publikum na prvním nádvoří zámku Žerotínů. Hlavní program v pátek odpoledne odstartoval, snad jeden z nejstarších písničkářů, Petr Skoumal společně s kolegy a naladil tak diváky na další účinkující. Vrátil se Fernando Saunders se skupinou, křtilo se album Jima Čerta, vystoupili Ille, Nebe či Houpací koně a nadšené publikum nechtělo z pódia pustit americké rockery Simeon Soul Charger, kteří uzavírali páteční venkovní program a předvedli neočekávanou a kvalitní show.

Sobotní a také poslední den Valašského špalíčku se nesl v duchu čekání na hlavní hvězdy festivalu Nazareth. Již od otevření festivalové brány se začal areál plnit fanoušky této skotské legendy, a že se sešli v hojném počtu. Vždyť kdy naposledy tady Nazareth vystoupili? Současný zpěvák Linton Osborne je všechny po půl deváté večerní přivítal větou „Dobrý večer, Valmez.“ A v průběhu koncertu nezapomněl několikrát zdůraznit, jak skvělí fanoušci tady ve Valmezu jsou. Nazareth však nebyli jediným vystupujícím druhého dne. Zcela zaplněný velký sál přivítal písničkářku Radůzu, která zahrála společně s kapelou, úspěch slavily také promítané němé filmy za doprovodu Ericha Boboše Procházky s Markem Wolfem a Mikoláše Chadimy s Jiřím Janďourkem v M-klubu, kde svou tvorbu představila Never Sol či německá skupina v čele s Alin Coen. Také v sobotu se křtilo. Album Dežo Ursini s kapelou Plus pokřtil Jaromír Kratochvíl, František Segrádo a Karel Prokeš společně se synem hudebníka Jakubem Ursinim. Prázdnotou neoplýval ani Blues Jazz Club U Zvonu. Příznivci nahrávací společnosti Indies Happy Trails se mohli zaposlouchat do písní Karla Vepřeka či Nikola Braska.

Na dvou venkovních a třech vnitřních scénách vystoupilo na Valašském špalíčku 2014 na třicet známých i neznámých, ale teď již poznaných jmen českého i zahraničního hudebního průmyslu. Pestrou škálou žánrů tak pořadatelé připravili pro všechny příznivce kvalitní hudby skvělý a pohodový zážitek.

(smo#2014)