Václav Hybš bude v meziříčském Kulturním zařízení vítat Vánoce

Václav Hybš bude v meziříčském Kulturním zařízení vítat Vánoce

Den po rozsvícení vánočního stromu na Náměstí ve Valašském Meziříčí, v sobotu 3. prosince, se ve velkém sále místního Kulturního zařízení odehraje největší vánoční koncert, kterého se opět po roce ujme skvělý orchestr Václava Hybše. Letošní turné má dvojitého hlavního hosta, a to známé Duo Kamélie a představí se také zcela nový kvartet doplňujících zpěváků. Koncert začne klasicky v devatenáct hodin a vstupenky jsou k dostání v předprodeji.

V loňském roce oslavil dirigent Václav Hybš neuvěřitelných osmdesát let a v plném nasazení a jako vždy připravil aranže všech skladeb, jež na koncertě zazní. A tak všechny návštěvníky na blížící se Vánoce naladí klasikami jako Bílé vánoce, Rolničky, První bílý sníh, Tichá noc, Purpura či Vždyť jsou Vánoce. Hlavním hostem letošního koncertu jsou dvě zpěvačky Hana Buštíková a Dana Vlková, které působí na tuzemské hudební scéně již pětatřicet let a po celou dobu tvoří Duo Kamélie. Ty v roce 1986 získaly zlatou desku Supraphonu, procestovaly celou Evropu a nejvíce vystupovaly v Německu. Již tradičně jejich vystoupení doplní čtveřice mladých talentovaných zpěváků, letos ve zcela novém složení Barbora Fialová, Sabina Olijve, Tomáš Jeřábek a Štěpán Piller.

Vstupenky na Vánoční koncert 2016 Orchestru Václava Hybše, jeho sólistů a hostů jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)