V příběhu utkaného z vtipných dialogů kralují Suchařípa s Langmajerem

V příběhu utkaného z vtipných dialogů kralují Suchařípa s Langmajerem

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí připravuje další představení ze série Divadelního předplatného. Tentokrát nabídne komedii z pera francouzského dramatika Marca Camolettiho s názvem A do pyžam! v podání herců z pražského Divadla Palace  v pátek 15. listopadu od sedmé hodiny večerní.

Komedie A do pyžam! patří do kategorie brilantně napsaného příběhu, který kultivovaně oživuje neselhávající principy francouzské bulvární frašky. Nesnaží se diváka v žádném směru poučovat. Za to ale dokáže skvěle pobavit a vůbec neurazí. Autor, Marc Camoletti, umí vytvořit zajímavou zápletku a najít vtipné rozuzlení. Mimo to má mimořádný cit pro situační a slovní komiku. Narodil se v roce 1923 v Ženevě a svou divadelní kariéru započal v roce 1958, kdy v Paříži uvedli tři jeho hry současně. Nejvíce ho proslavila hra Létající snoubenky, která byla v roce 1991 zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejhranější francouzský titul na světě.

Režie A do pyžam! se ujal Petr Hruška, který kvalitní text umocnil skvělým výběrem herců. V pánských rolích se představí Jiří Langmajer, David Suchařípa a Martin Hruška nebo Zdeně Vencl. Ženských rolí se zhostí Kamila Špráchalová v alternaci Kateřina Brožová, Kateřina Hrachovcová-Herčíková v alternaci s Nelou Boudovou a Eva Čížková. Komedie nabízí řadu kuriózních zážitků, slovních perel a pikantních rozuzlení.

Zbývající vstupenky je možno zakoupit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)