V kostele zazpívá špičkový brněnský sbor

Koncert českého významného hudebního tělesa si připravila dramaturgie valašskomeziříčského S-klubu na středu 6. října. Od 19.30 hodin se v kostele Nanebevzetí Panny Marie představí brněnský soubor Ars Brunensis Chorus.

„Jde o smíšený soubor z Brna, který je dlouhodobě oceňován pro svou vysokou uměleckou úroveň, zejména za interpretaci děl z období baroka," uvedla dramaturgyně S-klubu Hana Marková s tím, že soubor se kromě barokní hudby zabývá v rámci nejrůznějších projektů také jinými hudebními žánry, např. jazzem či folklorem.

„V posledním období Ars Brunensis Chorus účinkuje také v muzikálových a operních představeních," doplnila Marková. Soubor pravidelně účinkuje nejen u nás, ale je častým hostem na hudebních festivalech v zahraničí a spolupracuje s významnými soubory a umělci. Scénická hudba sboru se objevuje na předních divadelních scénách. Soubor je znám spoluprací s řadou soudobých autorů, z nichž především spolupráce s Vladimírem Franzem patří mezi nejznámější. Když v dubnu loňského roku slavil sbor třicetileté výročí svého založení, uvedl při této příležitosti právě Franzovu operu Údolí suchých kostí. Lukáš Martinek (lum)