V Amfiteátru začíná promítání letního kina

V Amfiteátru začíná promítání letního kina

Série programů s názvem Valašskomeziříčské kulturní léto 2013, jenž své působiště směřuje do Amfiteátru v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, je v plném proudu. Všechny dosavadní koncerty díky slunečnému počasí proběhly, ale kromě nich je přichystáno také promítání letního kina. Poslední tři srpnové víkendy tak budou patřit animovaným filmům, akčňáku a komediím.

V rámci Valašskomeziříčského kulturního léta proběhne celkem šest projekcí letního kina. Páteční tituly, určené především pro mladší publikum, se nesou ve znamení animovaných filmů. V programu je přichystáno čtvrté pokračování příběhu o krysoveverčákovi v animáku Doba ledová 4: Země v pohybu, pohádka o Království lesních strážců a dobrodružství rodinky z doby kamenné s názvem Croodsovi. Naopak soboty budou patřit dospělým. První sobotu bude uveden akční thriller Expendables 2: Postradatelní a dále komedie Méďa či Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka.

Letní kino má ve Valašském Meziříčí dlouholetou tradici a tím také mnoho příznivců. Jeho atmosféra je nepopsatelná a pro dětské publikum kouzelná. „Prostředí Amfiteátru v zámeckém parku je pro promítání letního kina ideální. V současnosti je však složité letní kino udržet v provozu. Největší problém máme s nedostatkem klasických 35mm filmových kopií. V Amfiteátru se nachází nevyhovující a zastaralá promítací technika, která nám neumožňuje hrát aktuální filmové tituly. Přesto se ale snažíme vytvořit co nejlepší možnou nabídku.“ prozradil vedoucí meziříčského Kina Svět Jan Grepl.

Většina filmů v české distribuci je dostupná pouze na digitálních nosičích. Výroba klasických 35mm filmových kopií je příliš nákladná a byla ukončena. „Výběr filmů je proto omezený, skoro žádný. Do budoucna tedy máme dvě možnosti, a to návrat ke starým českým filmům nebo investici do nové promítací techniky v řádech statisíců až jednoho milionu korun. Vše také záleží na návštěvnosti a podpoře ze strany diváků.“ přidal Jan Grepl.

Podle pravidel pro pořádání kulturních a společenských akcí v Amfiteátru není dovolen provoz po desáté hodině večerní. „Z těchto důvodů se promítá až v druhé polovině srpna, kdy nám světelné podmínky dovolují začínat chvíli po dvacáté hodině, což v měsících červnu a červenci nelze. Věříme ale, že mírně chladnější večery nikoho od návštěvy neodradí.“ vysvětlil Grepl.

Při promítání letního kina bude pro diváky otevřen pouze vchod do parku zámku Kinských ze Svěrákovy ulice od Kauflandu. Vstupné na každý film je 80 Kč. V případě nepříznivého počasí jsme nuceni promítání letního kina zrušit.

(smo)