UVAŘENO Jáchyma Topola v podání Divadla NABOSO

UVAŘENO Jáchyma Topola v podání Divadla NABOSO

Již tradiční divadelní večer v meziříčském M-klubu navštíví ve středu 14. listopadu boskovické amatérské Divadlo NABOSO. Od sedmé hodiny večerní zde představí dvě inscenace, a to hru Jáchyma Topola UVAŘENO a recitační sbor voice-bandového typu Magorův sbor.

Divadlo NABOSO přijede do Valašského Meziříčí vůbec poprvé. Jedná se o ochotnický soubor z Boskovic, jehož název je zkratkou pro NA BOskovické SOkolovně. V M-klubu představí své doposud nejúspěšnější představení Magorův Sbor, které zpracovává vězeňskou poezii Ivana Martina Jirouse, převážně ze sbírky Magorovy labutí písně a inscenaci hry Jáchyma Topola UVAŘENO, jenž je nepohádkovým příběhem o tom, že kdo se spřáhne se zlem, skončí v pekle. Obě představení jsou spjata s významnými českými literáty, a to s českým básníkem a guru českého undergroundu Ivanem Martinem Jirousem a Jáchymem Topolem. Druhou spojitost mají v prostředí, které oba texty reflektují.

Vstupenky na kriminálnický večer amatérského divadla s Boskovic si můžete zakoupit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách www.kzvalmez.cz přímo u akce.