Umělci z Fleretu na šňůře v M-klubu

Umělci z Fleretu na šňůře v M-klubu

Třicet let působení na české hudební scéně oslaví vizovická kapela Fleret také v prostorách meziříčského M-klubu. V sobotu 15. března zde představí průřez svých největších a nejslavnějších hitů. Koncert začne tradičně ve 20 hodin.

Vizovické uskupení Fleret se už třicet let úspěšně prosazuje na koncertních a festivalových scénách po celé České republice, ale i v zahraničí. Zahráli si například ve Francii, Rakousku, Španělsku, Německu, Polsku a hlavně na Slovensku. O jejich originální hudební styl, zvuk a nezaměnitelné lidové písně s rockovým hábem je ohromný zájem na většině letních festivalů na Valašsku. Flereti dokážou svým radostným a spontánním muzikantstvím rozezpívat a roztancovat mnohatisícová publika. Kdo by neznal hity jako Zafúkané, Sbohem Galánečko či Kurnikšopatožtone. Velký vliv na kapelu mělo také působení moravské folklórní zpěvačky Jarmily Šulákové, která byla stálým hostem Fleretu šestnáct let.

 

Fleret M-klub

 

Lidovost skladeb podporuje také nástrojové obsazení. Housle, fujar, flétny, klarinet či mandolínu do rockových vlivů doplňují elektrické kytary a bicí nástroje. Vše do detailů podporuje charismatický zpěv, melodika skladeb a zapamatovatelné a neotřele vtipné texty písní. Těchto věcí jsou si vědomi také autoři písní Libor Mysliveček, Zdeněk Hrachový a další. Kapelu Fleret si k hostování na svém World Tour ’97 pozvala dokonce britská rocková legenda Jethro Tull a zaslouženě jsou označováni za dvorní kapelu Valašského království.

K třicátému výročí od založení vydalo uskupení Fleret pro své kamarády a příznivce knihu a desku s názvem Umělci na šňůře. Slavnostně ji pokřtili loni v červenci na Rockové noci pod hvězdami v Zádveřicích. Kmotrem knihy se stal Vlasta Redl. V současné době vystupuje Fleret v sestavě Zdeněk Hrachový, Stanislav Bartošík, Vítek Rokyta, David Filák a Marek Abrahám.

Vstupenky na březnový koncert vizovické legendy Fleret v meziříčském M-klubu jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo #2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, 739 470 291, smolka@kzvalmez.cz

 

Fleret M-klub