Umakart vyrazili na turné

Umakart vyrazili na turné

Od vydání neutekl ještě ani týden a Vlci u dveří, nové album Umakartu, útočí na přední příčky iTunes i Supraphonline. Je podzim, venku zase prší. Vypadá to, že přišel čas vypustit smečku do ulic a hlavně už tento pátek 23. listopadu do meziříčského M-klubu!

 

Umakart odstartovali turné 21. 11. na brněnské Flédě a skončí 13. 12. v pražské Akropoli. Pro větší účinek je šňůra rozdělená pouze na sedm zastávek, mezi které patří i M-klub ve Valašském Meziříčí. Tak si je nenechte utéct. Těšte se na nové skladby i na songy z osm let starého debutu Manuál. Možná přijde i Bezprsťák. A čert ví, třeba se objeví Kuku a Koko, dva ztracení kluci.

O obrazový doprovod se postará VJ Clad. Na českých zastávkách doprovodí Umakart jako host básník Jan Těsnohlídek podepsaný hned pod dvěma vlčími texty.

Jako předkapela zahraje ILLE, hudební skupina zpěvačky a klavíristky Olgy Königové, která na albu zpívá.

 

Připomínáme, že skupinu Umakart tvoří Jaromír 99 (Priessnitz, Bombers), Jan P. Muchow (EOST), Dušan Neuwerth (TataBojs), Tomáš Neuwerth (Nierika, Lu) a Jura Hradil (TataBojs, Lesní zvěř) a že pánové vydávají nové album Vlci u dveří osm let po legendárním debutu Manuál.

Po dlouhé odmlce se věci daly do pohybu před rokem s dokončením filmu Alois Nebel, za kterým stojí komiks Jaromíra 99. Skladba Půlnoční, kterou ve filmu zpívá Václav Neckář, se stala nečekaným vánočním hitem aodstartovala zpěvákův comeback. Na skladbu navázalo album Dobrý časy, které s Václavem Neckářem natočili právě Dušan Neuwerth a Jaromír 99.

 

(oficiální tisková zpráva)