Tvůrci Půlnoční, UMAKART, přivedou vlky do M-klubu

Tvůrci Půlnoční, UMAKART, přivedou vlky do M-klubu

Známá pražská formace Umakart, jenž stojí za zrodem nečekaného vánočního hitu Půlnoční a comebackového alba Dobrý časy Václava Neckáře vyráží na turné po českých klubech! Meziříčskému publiku zahrají v pátek 23. listopadu od osmé hodiny večerní.

Před osmi lety debutovali albem Manuál, poté se skupinou Priessnitz spolupracovali na hudbě k filmu Alois Nebel, po kterém napsali hit loňských vánoc, píseň Půlnoční s Václavem Neckářem, se kterým pracovali také na jeho albu Dobrý časy. Letos v říjnu vydali nové album Vlci u dveří, na kterém členové Umakartu Jaromír 99, Dušan Neuwerth, Jan P. Muchov, Jura Hradil a Tomáš Neuwerth představují deset skladeb.

Z nové desky již mohli všichni slyšet letní singl A venku zase prší, na který navazují písní Ve 4 ráno. Texty k osmi písničkám si vzal na starost Jaromír 99 a dvě z otextoval básník Jan Těsnohlídek. Sám Jaromír 99 k albu říká: “Celá deska je hodně paneláková. Sídliště, herny, divný týpci, divný lásky. A mezi tím vlci, co čekaj na každou tvoji slabost a chybu, aby tě mohli roztrhaj na kusy. Nic krásnýho na první pohled. Ale všichni to prostředí důvěrně známe a máme ho pod kůží. Trochu nostalgie, a trochu žhavá skutečnost,Je to takovej městskej folklór. Včetně krojů.”

 

 

 

Ze začátku to vypadalo, že Umakart bude pouze jednorázový projekt, který se na české hudební scéně objeví, všechny oslní a poté uhasne. Debutové album Manuál však sklidilo skvělé recenze a kapela se vydala na turné, při němž se ustálila koncertní sestava. Umakart se setává z umělců známých český kapel. Jaromír Švejdík si odskočil z Priessnitz, Jan P. Muchov z Ecstasy Of Saint Theresa a Dušan Neuwerth z Tata Bojs. Trojici hudebníků doplnil klávesista Jiří Hradil z Tata Bojs a bubeník Tomáš Neuwerth  z kopřivnické kapely Nierika.

Na podzimním koncertním turné vystoupí jako host i nekompromisní Jan Těsnohlídek a projekce budou z dílny VJ Clada. Vstupenky v předprodeji za 100 Kč lze pořídit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo si jej můžete zakoupit online na www.kzvalmez.cz.

(smo)