Trolejbusový punk z Pardubic dorazí do M-klubu

Trolejbusový punk z Pardubic dorazí do M-klubu

 Vozovna Dukla je jediná trolejbusová vozovna v Pardubicích, je sídlem místní trolejbusové sítě, ve které jsou deponovány vozy MHD. Duklu Vozovnu bychom našli rovněž v Pardubicích, ale spíše v klubu Žlutý Pes. Jde totiž o kapelu hrající dvojitý harmonika punk. Společně s brněnskou formací The Hydes se představí v sobotu 29. ledna v M-klubu.

„Dukla Vozovna považuje rockový klub Žlutý Pes za svou domovskou scénu. Právě zde totiž za vydatné pomoci kapel jakými jsou Vypsaná fiXa, Volant nebo Ready Kirken vstoupila Dukla Vozovna do širšího posluchačského povědomí," řekl produkční M-klubu David Schwager. Kapela vznikla někdy na přelomu tisíciletí za asistence známého undergroundového harmonikáře Jima Čerta, který shodou okolností vystupoval na jejich vůbec prvním koncertě v hospodě ve Štěnci.

„Dukla Vozovna by se dala zjednodušeně přirovnat k tvorbě Tří Sester. Jde o svižný punk, kterému vévodí tahací harmoniky, s vtipnými srozumitelnými texty," doplnil Schwager ke kapele, která každoročně objíždí velké letní festivaly, např. Rock for People nebo Trutnov Open Air.

Menší přímočarostí a větší poetičností se prezentují The Hydes. Brněnskou kapelu hrající výhradně české texty dali dohromady v roce 2007 tehdy mladí závodní plavci. Dnes jsou členové mladí stále, ale vesměs už neplavou. Místo toho už si stihli zahrát s celou řadou známých kapel, jakými jsou Charlie's Straight, Scissorhands či Sunflower Caravan. „Jejich sound se podobá cestě z Valmezu do Pardubic přes Brno. V hudbě The Hydes rozpoznáte vlivy Vypsané fiXy i Mňágy a Žďorp," charakterizoval produkční M-klubu. Lukáš Martinek (lum)