Tradiční malování kraslic v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí

Tradiční malování kraslic v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí

Turistické informační centrum zve na tvořivé předvelikonoční odpoledne s tradičním malováním kraslic voskovou technikou, které se uskuteční ve středu 9. dubna v prostorách informačního centra v Sýpce na II. nádvoří zámku Žerotínů od 15. do 17. Hodiny.

Středeční část odpoledne bude v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí patřit tvořivé dílně, kde bude probíhat ukázka malování kraslic tradiční voskovou technikou. „Touto akcí bychom chtěli návštěvníkům přiblížit zřejmě nejstarší techniku zdobení vajíček, na kterou se již v této době často zapomíná nebo na ni alespoň není čas,“ řekla pracovnice Turistického informačního centra Kateřina Španělová.

Do tvoření se budou moci zapojit i samotní návštěvníci, pro které budou připravena vyfouklá a nabarvená vajíčka. „Uvítáme ale také když si zájemci s sebou přinesou vlastní vyfouklá vajíčka nebo alespoň uvařená natvrdo. Zásoby máme totiž omezené,“ dodala ještě Kateřina Španělová. Návštěvníci si pak budou moci domů odnést vlastnoručně vytvořenou originální kraslici a hezký suvenýr na Velikonoce.

 

(smo #2014)

Ondřej Smolka, PR Manager Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz

 

Tradiční malování kraslic