Toxique představí v M-klubu nové album

Toxique představí v M-klubu nové album

Koncem září představila skupina Toxique své nové album s názvem Outlet People. Jedním z prvních míst, které v rámci promo turné k desce kapela kolem zpěvačky a moderátorky Kláry Výtiskové navštíví, bude ve čtvrtek 14. října valašskomeziříčský M-klub.

Toxique se dali dohromady na začátku roku 2007. O výjimečnosti kapely svědčí čtyři nominace na cenu Akadamie populární hudby o rok později, z nichž nakonec proměnili jen jednu, a to za v kategorii Objev roku. I tak se stala kapela klubovou senzací, a to nejen díky svým zajímavým „pokojíčkových" aranžmá během koncertů, ale také pro svůj nezapomenutelný hudební projev. Že je zvuk kapely světový, potvrdily také úspěšné koncerty ve Francii či Belgii. Toxique si letos zahráli také v čínské Šanghaji na světové výstavě EXPO.

Nejvýraznější postavou kapely je excentrická zpěvačka Klára Výtisková, která kromě zpívání v kapele moderuje také hudební pořad Medúza. Právě díky ní kapela využívá během koncertů řadu rekvizit, což je na české poměry zvláštní přístup. Celá věc vznikla spíše náhodou, když si zpěvačka na první koncert Toxique neužitečné harampádí přinesla na pódium z domu. „A najednou mě to bavilo, že si během koncertu můžu sednout a hrát si s rekvizitami. Kdybych jen stála u mikrofonu, byla bych asi rozpačitá. Na začátku jsem si tím vlastně pomáhala. Dneska myslím, že stát jenom za mikrofonem by byl krok zpátky," uvedla Výtisková, která během koncertů často mění také outfit, aby lépe zapadala do kontextu jednotlivých písní.

Nejnovějším počinem kapely je zbrusu nová deska Outlet People, kterou Toxique představí ve Valmezu. Dvě z písní už mohli diváci či posluchači vidět či slyšet v televizi, resp. rádiovém éteru. Další pak zaznívají v novém Bařinově filmu Román pro muže. Deska má, stejně jako její předchůdkyně, velmi pozitivní ohlas nejen u odborné kritiky, ale také mezi veřejností. „Návštěvníci akce se mohou kromě písní z nového alba těšit také na inovovanou image kapely, na které její členové spolupracovali s renomovanou designérskou společností," řekl David Schwager, produkční M-klubu. Toxique hrají retrospektivní electro-pop. Lukáš Martinek (lum)