Tomáš Kočko zahraje skladby věnované pohanskému pánu podsvětí i koledy

Tomáš Kočko zahraje skladby věnované pohanskému pánu podsvětí i koledy

Do Valašského Meziříčí se po roce vrací Tomáš Kočko se svým orchestrem, aby zde v rámci Kračúnovské šňůry představil skladby z aktuálního skvěle přijatého alba Velesu. Tentokrát se na něj fanoušci mohou těšit ve sklepení M-klubu a zazní zde také písně z alba Koleda. Koncert se uskuteční v pátek 2. prosince od dvaceti hodin.

Tomáš Kočko již sklízí řadu let úspěchy především na folklórní scéně nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí. Například nejnovější nahrávka nazvaná Velesu, která vzývá pohanského boha podsvětí, jenž straží řád a čas, sklízí skvělá hodnocení také u evropských kritiků a v žebříčku evropské TOP 20 World Music Charts Europe se udržela celé čtyři měsíce. Světlo světa již spatřily dva videoklipy. K písni Do Návu a Na konci dní (Do Návu II). Nejen na poli folklórním je Tomáš Kočko znám. V metalovém podsvětí spolupracoval s kapelou Silent Stream Of Godless Elegy. Zde se ujal produkce všech jejich alb od Relic Dances, v několika skladbách hostoval a jednu napsal sám. Tomáš Kočko zavítá do Valašského Meziříčí spolu s Orchestrem a díky blížícím se vánočním svátkům budou do programu zařazeny také skladby z ceněného alba Koleda složeného z koled oproštěných od všech komerčních pozlátek a pojaté s pokorou.

Vstupenky na prosincový koncert Tomáše Kočka a Orchestru jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)