Tom C. Walker zahraje na Malé scéně za oponou

Tom C. Walker zahraje na Malé scéně za oponou

Jarní jazz & bluesové dny 2019 pokračují. Na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí zahraje kapela britského bluesmana Toma C. Walkera, a to ve čtvrtek 21. března od půl osmé večerní.

Tom Walker se narodil v Birminghamu ve Velké Británii a už od raného věku hrál na kytaru. Od svých dvanácti let pak hrával po celé Anglii v různých sestavách s mnohem staršími hudebníky. Studoval hudbu u legendárního producenta Richarda Digby Smithe z kultovního labelu Island Records. A právě Richard byl první, kdo objevil Tomovu přirozenou muzikálnost. Před pěti lety Tom odcestoval na rok do Austinu v Texasu, kde se odehrává řada důležitých hudebních přehlídek. Hrával s místními bluesmany a hudebně se definitivně otrkal.

Více než sedm let působil jako lídr především bluesového Tom Walker Tria, které odehrálo stovky koncertů v nejprestižnějších hudebních místech Velké Británie včetně Jazz Clubu Ronnie Scott v londýnském Sohu, 100 klubu London, Borderline Londýn, Eailing Blues Clubu, Birmingham Town Hall a Birmingham Symphony Hall. V triu se sešel s věkově staršími hráči, kteří psali historii britské pop music – viz působení v sestavách The Moody Blues, Manfred Man, The Blues Band a The Move.

Debutové EP tria získalo vynikající recenze v bluesových časopisech včetně měsíčníku Blues in Britain a rozhlasového pořadu Paul Jones Blues Show na BBC Radio 2. V roce 2017 Tomovo další EP „Into Space“ zabodovalo v Top 20 celosvětových žebříčků IBBA Blues, prodaly se tisíce kopií po celém světě. Následovalo velké britské turné "The Into Space UK Tour" a předskakování před Mungem Gerrym na legendárním festivalu Ealing Blues. Po turné si trio ještě zahrálo na finálním koncertu Mezinárodního kytarového festivalu v Liverpoolu a pak jej Tom rozpustil. Od léta 2018 píše Tom C. Walker novou hudební kapitolu své hudební dráhy, společně se svou novou čtyřčlennou kapelou zaměřenou kromě blues i na funk a soul.

Následujícími koncerty Jarních jazz & bluesových dnů budou v neděli 24. března Dura Turtev Blues Club ze Slovenska a kvartet zpěvačky Aimée Allen ze Spojených států v pondělí 1. dubna. Všechny koncerty začínají v 19.30 hodin.

Vstupenky na koncert kapely Toma C. Walkera jsou k dostání v Turistickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2019)