Tapia eta Leturia – slavní baskové na Malé scéně za oponou

Tapia eta Leturia – slavní baskové na Malé scéně za oponou

Při svém návratu do Česka se slavná baskická kapela Tapia eta Leturia zastaví také ve Valašském Meziříčí, kde odehraje jeden ze svých koncertů na Malé scéně za oponou. Koncert se uskuteční v neděli 2. října od půl osmé večerní. Vstupenky jsou již k dostání v předprodeji.

Prvního říjnového koncertu se v komorním prostředí Malé scény za oponou Kulturního zařízení Valašského Meziříčí ujme slavná baskická kapela Tapia eta Leturia, která se do České republiky vrací po osmi letech. A jejich vystoupení slibuje vynikající hudební zážitek. Celkem se u nás představila již na třech turné, byla ozdobou Noci s Andělem a odehrála také pět nezapomenutelných koncertů s kapelou Čechomor.

Čtyřčlenná kapela Tapia eta Leturia je excelentní muzikantskou úderkou, jejíž výzbrojí jsou akustické nástroje a velmi energický projev v interpretaci tradiční baskické hudby v moderním pojetí. Jádrem kapely je vynikající hráč na akordeon Joseba Tapia a virtuózní hráč na tamburínu Xabier Leturia, kteří spolu hrají od roku 1984. Účinkovali na všech možných scénách od poutí přes koncertní haly a rockové a folkové festivaly v mnoha zemích. Zároveň byli první, kdo tamější tradiční spojení harmoniky a tamburíny obohatil o nové nástroje a zvuky. Kvartet na meziříčském koncertě doplní dvě skvělé baskické muzikantky.

Vstupenky na meziříčský koncert jsou k dostání v klasických předprodejích, a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)