Swing, jazz, blues a latina v podání Zbyňka Ternera

Swing, jazz, blues a latina v podání Zbyňka Ternera

Meziříčský Amfiteátr v parku zámku Kinských přivítá 7. srpna zpěváka, kytaristu a pianistu Zbyněka Ternera. Hrát se bude jazz, blues i swing za doprovodu skvělých instrumentalistů. Kromě tradičních skladeb se muzikanti rádi pouští do divácky oblíbených jazzových úprav popových kapel a interpretů jakými jsou Beatles, Norah Jones, Janis Joplin a jiné. Koncert je zcela zdarma a začíná v šest hodin odpoledne.

Zpěvák Zbyněk Terner, který působí na hudební scéně již přes dvacet let se narodil v muzikantské rodině ve Valašském Meziříčí. Dnes žije a pracuje v Rožnově pod Radhoštěm jako profesionální hudebník a zpěvák. Začínal jako teenager ve studentské kapele Čertův švagr, dále hrál šest let s kapelou Fragment v norských luxusních hotelích, poté tři roky koncertoval se skupinou Crazy Boys v tanečních klubech v Německu, Švýcarsku a Rakousku. Také spolupracoval se známou kapelou Mňága a Žďorp na deskách Furt rovně a Radost až na kost. Srdcovou záležitostí se pro něj stala kapela Valašská bluesová společnost, kterou založil před osmnácti lety. Od roku 2006 se začal více věnovat swingu a jazzu, hostoval s různými orchestry a v poslední době je viděn na pódiích nejčastěji s Joe After triem ve složení Jiřího Zabystrzana klávesy, Josefa Paka kontrabas a Dana Olejníka bicí s nimiž mu vyšlo album One Night.

Na koncertě uslyšíte skladby z repertoáru jako Frank Sinatra, Louis Armstrong, Ray Charles, Chick Corea a dalších hvězd swingového, bluesového a jazzového nebe. Vstup na hudební večer protkaný skvělou muzikou je zdarma. V případě nepříznivého počasí se přesune do prostor M-klubu. Případný přesun akce z Amfiteátru bude oznámen v den konání akce v deset hodin dopoledne.

 

(rb)