Svérázný písničkář Xavier Baumaxa přijede do M-klubu

Svérázný písničkář Xavier Baumaxa přijede do M-klubu

Svérázný zpěvák, muzikant a skladatel Xavier Baumaxa miří do meziříčského M-klubu, kde ve čtvrtek 11. prosince představí písně z prozatím posledního alba Downtempo, které vydal v loňském roce. Koncert začne tradičně v osm hodin večer.

Loni v září vydal litvínovský buránek Xavier Baumaxa, vlastním jménem Lubomír Tichý, své v pořadí šesté studiové album, na jehož vzniku se podíleli svými příspěvky také fanoušci. A stal se tak prvním českým muzikantem, kterému se podařilo shromáždit peníze k natočení nové desky. Dvojcédéčko dostalo název Downtempo a zachycuje obě umělcovy tvůrčí polohy. Jako solitéra s kytarou i v aranžích s kapelou. Do Valašského Meziříčí přijede Baumaxa jako sólový zpěvák a kytarista. Jak sám říká, své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech každodenního života. Rád si hraje se slovy, paroduje různé hudební styly nebo interprety v popkulturních odkazech a své písně prokládá básničkami ukrajinského básníka Em Rudenka, se kterým jsou také spojeny jeho umělecké začátky. Fanoušci písničkáře se mohou těšit na klasický koncert s novými skladbami, které proloží také starými kousky.

Vstupenky na prosincový koncert písničkáře Xaviera Baumaxy ve Valašském Meziříčí jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo #2014)