Svérázné poetické texty skupiny Hm… v M-klubu

Svérázné poetické texty skupiny Hm… v M-klubu

V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí se blíží přehlídka Setkání divadel – Malé jevištní formy 2019. V rámci jejího doprovodného programu letos vystoupí Marek Doubrava, Viktor Ekrt, Filip Nebřenský a Jarda Noga alias skupina Hm…. Jejich koncert si můžete přijít vychutnat v sobotu 16. března od 21 hodin.

Skupina Hm… si dala od vystupování ve Valmezu značnou pauzu. Nyní se zde ale vrací a do M-klubu si je mohou přijít nejen skalní fanoušci opět vychutnat. I když spolu Marek Doubrava (dříve kytarista Tata Bojs), Filip Nebřenský, Viktor Ekrt a Jarda Noga hrají od úctyhodných pětadvacet let, tak stále nemají příliš komerční ambice. Přesto je ale jejich fanouškovská základna početná, a to díky velice křehkým, klasiky tanečním, formálně praštěným a různorodým písním.

Většinou se jedná o zhudebněné texty českých klasických i současných básníků. Vzpomenout můžeme Jaroslava Seiferta, Josefa Kainara, Jiřího Wolkera, či Víta Kremličku a Pavla Šruta. Do svého repertoáru zařazují také překlady z francouzské poezie. A tak můžete zaslechnout Jean-Arthura Rimbauda nebo Guillaume Apollinaira. Další texty pak obstarávají sami členové nebo Petr Kotouš.

Kromě obvyklého klubového hraní pořádají členové Hm… výchovné koncerty pro střední školy, na kterých se snaží studenty přivést k poezii jinými než obvyklými cestičkami. 

Vstupenky na koncert budou k dostání na místě před koncertem nebo v předprodeji v Turistickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)