Startuje Kulturní léto ve Valmezu

Startuje Kulturní léto ve Valmezu

Prázdninové měsíce patří ve Valašském Meziříčí již tradičně Kulturnímu létu. Více než padesát koncertů, divadelních vystoupení, tanečních party či přednášek připravilo pro návštěvníky místní Kulturní zařízení. Akce se letos uskuteční jak v Amfiteátru, tak i na Letní scéně na I. nádvoří zámku Žerotínů. Většina akcí je zdarma.

Amfiteátr v parku zámku Kinských přinese přes léto několik velkých koncertů. Vše zahájila kapela Arakain v pátek 3. července. Pokračovat bude vsetínské Divadlo Meteora komedií Kráska z Leenane a mladá swingová kapela Swing Shower z Valašských klobouk, která se věnuje zejména interpretaci tanečního jazzu a swingu z období 20. až 40. let 20. století. Na konci července přijedou stand up komici Karel Hynek, Daniel Čech a Arnošt Frauenberg v rámci akce Na Stojáka Live a kapela Čechomor se svým Kooperativa Akustické turné 2020. Na své si přijdou fanoušci Hany Zagorové při koncertě Cover Hany ZaGorové a kapely GonG k nimž se připojí Katakult Tribute. Cirkusovou expedici za čistou radostí nabídne pražský novocirkusový soubor Cirk La Putyka s nejnovější inscenací Kaleidoscope na začátku srpna. Program v Amfiteátru pak ještě nabídne Letní koncert Dechové hudby města Valašské Meziříčí, místní kapely Docuku a chybět nebude ani pohádka pro děti Ferda Mravenec v cizích službách.

Novinkou je tentokrát Letní scéna na I. nádvoří zámku Žerotínů, která nahrazuje Zámeckou terasu. Příznivci elektra, house, techna a d’n’b si přijdou na své při tradiční letní party Halabala, která se bude konat každou letní středu až do konce srpna. K příjemnému létu zahrají v červenci Prospektori ze Slovenska, Patt Berry Trio, Postcards From Arkham, Fresh Minute, Kubuku a 4Dogs, Jan Hlucháň, JK Kandráči i Juhyň s přáteli. Srpnem budou svými koncerty provázet Straight Bananas, Cirkus Láskohrad, JazzHec & Vocal, Lucie Redlová & Garde či Rí Ra. Do Asie se návštěvníci vydají s Dobroběžníkem Markem Jelínkem, Stand Up Impro Show pobaví Ondřej Mahdal a Divadlo Zticha z reprízuje hru Mravenčení. Živá vystoupení jsou po oba měsíce protkaná projekcemi českých filmů z 80. let pod taktovkou Muzejního a galerijního centra.

Program Kulturního léta ve Valmezu doplní Zámecká noc v pátek 17. července, kdy budou až do půlnoci přístupné veškeré prostory Muzejního a galerijního centra a Galerií Kaple a Sýpka. Pro návštěvníky bude připraven bohatý doprovodný program plný workshopů pro všechny věkové kategorie. Zpřístupněna bude také zrekonstruovaná kaple Smrtelných úzkostí Ježíše Krista a celý večer zakončí půlnoční komentovaná prohlídka Zámeckého patra s Pavlem Lasztoviczou. Víkend 14. až 15. srpna pak nabídne každoroční Výstavu patchworkových přikrývek.

Podrobný program Kulturního léta ve Valmezu naleznete na stránkách www.kzvalmez.cz. Většina akcí je zdarma. Vstupenky na placené koncerty a vystoupení zakoupíte v Turistickém informačním centru anebo na již zmiňovaných internetových stránkách.

(smo#2020)