Staňte se členy filmového klubu

Staňte se členy filmového klubu

Kino Svět ve Valašském Meziříčí připravilo jak pro stávající členy, tak i nové zájemce již osmadvacátou sezónu Filmového klubu a rezervace míst na tento ročník je za dveřmi. Předprodej předplatného pro rok 2014 se totiž uskuteční už tento čtvrtek 9. Ledna v hale u šatny kina Svět. Zde si mohou noví zájemci o členství přijít zarezervovat své místo mezi ostatními milovníky kvalitní kinematografie.

Filmový klub Valmez


Noví zájemci, kteří se v daném termínu nestihnou dostavit či se k připojení do Filmového klubu rozhodnou až po 9. lednu, nemusí ztrácet naději, určitě se najde volné místo i poté. První představení a Oscarem oceněný dokument Pátrání po Sugar Manovi se totiž uskuteční 20. ledna. Stačí se jen informovat v pokladně kina Svět či u vedoucího na telefonním čísle 571 622 766 v době od 16.30 do 21.00 hodin. Představení filmového klubu jsou vždy v pondělí v 19.30 hodin.

Filmový klub v roce 2014 nabízí celkem sedmnáct filmů za pouhých 650 Kč včetně členského příspěvku. Z české kinematografie uvede osmadvacátý ročník psychologické drama Jako nikdy režiséra Zdeňka Tyce, kde se v hlavních rolích představí Jiří Schmitzer, Petra Špalková a Taťjana Medvecká a dokumentární drama Josefa Abrháma Hoteliér s Pavlem Landovským a Janem Kačerem. Francouzskou produkci zastoupí dramata Na Dřeň Jacquese Audiarda, Renoir Gillese Bourdose, Černá Vdova Ziada Doueiriho a romanticklá komedie Sophie Lellouche s názvem Paříž-Manhattan. Chybět nebude ani italský snímek Neřízené střely ověnčený Cenou poroty na MFF Tribeca V New Yorku a Velká nádhera uvedený v Hlavní soutěži MFF Cannes 2013 či islandské drama Hluboko Baltasara Kormákura. Promítat se bude také rumunský film Pozice dítěte, který získal Zlatého medvěda a Cenu FIPRESCI na MFF Berlín 2013.

Výčet přichystaných filmů doplňuje americké romantické drama Richarda Linklatera Před půlnocí a Jasmíniny slzy Woodyho Allena. Britské filmařské umění zastoupí snímek Rozbitý svět a z Dánska to bude psychologický thriller Únos a kriminální drama Žena v kleci. Posledním promítaným filmem 28. ročníku bude indicko-francouzsko-německé romantické drama Cizí oběd. Členové filmového klubu ale nepřijdou o bonusové osmnácté představení, a tím bude romantické drama Giuseppe Tornatoreho Nejvyšší nabídka.

(smo)

 

Filmový klub Valmez