Spojení violy a violoncella nabídne Kruh přátel hudby ve Valašském Meziříčí

Spojení violy a violoncella nabídne Kruh přátel hudby ve Valašském Meziříčí

Do nového roku se v S-klubu ve Valašském Meziříčí přehouplo také Koncertní předplatné. To příznivcům vážné hudby nabídne ve středu 18. ledna spojení dvou smyčcových nástrojů, a to violy v rukou temperamentní Kristiny Fialové a violoncella Petra Nouzovského. Na programu budou skladby Bacha, Beethovena, Dvořáka a dalších. Začátek koncertu je v devatenáct hodin.

Poprvé v rámci Koncertního předplatného zavítá do Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí Kristina Fialová, která je označována za violistku s ohnivým temperamentem, přirozenou virtuositou a vřelým tónem. Navíc je jednou z nejtalentovanějších violistek mladé generace. Na druhý smyčcový nástroj, violoncello, ji ve velkém sále doprovodí kolega Petr Nouzovský.

Ten nahradí původně avizovanou harfistku Dominiku Ťukovou. Petr Nouzovský je držitelem mnoha ocenění, například Johannes Brahms Competition 2013 a jako sólista vystupoval od Moskvy, přes Istanbul, Peking až po Los Angeles či Buenos Aires. Doposud nahrál třiadvacet alb a deska Vivat Tango získala ocenění Nejlepší violoncellové CD roku 2014 v New Yorku.

Na programu meziříčského koncertu budou sóla pro violoncello a posléze pro violu z pera Johanna Sebastiana Bacha, skladba S obligátními brýlemi od Ludviga van Beethovena, Dueta pro violu a violoncello skladatelů Romana Haase a Petra Fialy. A skladby Lullaby a Grotesque Rebeccy Clarke, Kráska a zvíře Adama Skoumala a Humoresku Antonína Dvořáka.

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)