Splašené nůžky nabídnou interakci s divákem

Splašené nůžky nabídnou interakci s divákem

Od doby, kdy byla hra Splašené nůžky uvedena poprvé, uplynulo 35 let, ale stále sklízí jeden úspěch za druhým na divadelních prknech po celém světě. S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí hru připravil pro své příznivce jako vánoční divadelní představení. Městské divadlo Zlín přijede s inscenací ve středu 16. prosince od 19 hodin do velkého sálu.

Bláznivá detektivní komedie Splašené nůžky má poměrně překvapivou historii. Z původně vážného německého psychodramatu se pod taktovkou amerických divadelníků stala ze hry interaktivní improvizační komedie. Pravidelní abonenti Divadelního předplatného hru jistě znají, neboť se ve Valašském Meziříčí představila před čtyřmi lety. Hra je rozdělena do dvou částí. V té první se diváci seznámí s příběhem luxusního kadeřnictví uprostřed Zlína, jehož poklidný život naruší náhlá smrt majitelky domu. Tím nastanou komplikace, neboť nikdo jiný než návštěvníci salónu do domu nevešel.

Tím se hra dostává do své druhé části, do které mohou svými dotazy a připomínkami zasahovat diváci. Princip hry tak připomíná filmový projekt Kinoautomat z 60. let, kdy diváci za pomocí hlasovacích zařízení mohli rozhodovat o osudu postav. A právě i zde budou mít v rukou osudy herců a jen na nich bude, kdo bude obviněn z vraždy. Splašené nůžky tak dostávají pokaždé jiný rozměr a díky tomu nikdy nejdete na stejnou hru. Neb vrahem může být kdokoliv.

(smo#2015)