SPECIAL SWINGOVÝ KONCERT

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí a Základní umělecká škola Valašské Meziříčí pořádají v neděli 16. října SPECIAL SWINGOVÝ KONCERT s účastí norského orchestru ORSTAD STORBAND. Koncert začne v 19.30 hodin a vstupné činí 100 Kč.


Norský big band Orstad Storband je složen převážně z entusiastických amatérských hudebníků, kteří hrají s chutí a nadšením. Koncertují nejen v rodném Norsku, ale také v Holandsku, Anglii či Dánsku. V České republice byli již dvakrát, jednou jako hosté jazzového festivalu ve Vyškově a poté účinkovali v Olomouci a v Brně. Jejich skladby kombinují mnoho druhů hudby z celého světa, především africké, latinské a příležitostně také japonské rytmy. Dirigentem orchestru je Didrik Ingvaldsen, který je vynikajícím skladatelem, aranžérem a sólistou na trubku.

Spolu s big bandem vystoupí sólista Mojmír Bártek, aranžér, skladatel a hráč na trombon. Nedílnou součástí koncertu bude vystoupení školní jazzové skupiny ZUŠ Valašské Meziříčí JazzZušák pod taktovkou Jaromíra Kužely.

Koncert slibuje skvělou porci jazzu v podání vynikajících hudebníků. O tom se můžou přesvědčit všichni, kteří navštíví sál Kulturního zařízení v neděli 16. října v 19.30 hod. (smo)