Sourozenci Ulrychovi zahrají s Javory v amfiteátru

Sourozenci Ulrychovi zahrají s Javory v amfiteátru

Ona je výrazná zpěvačka, on je tvrdohlavý autor. Hrají a zpívají spolu už více než čtyřicet let. To jsou sourozenci Hana a Petr Ulrychovi, kteří společně s kapelou Javory zahrají od 19.00 hodin ve valašskomeziříčském amfiteátru v pátek 10. září. Koncert je součástí Mezinárodního folklorního festivalu Babí léto.

Již tak pestrou historii okořenili Ulrychovi letos o Javory Beat, které hrají písně v rockovém podání. „Ve Valašském Meziříčí se ale představí Javory v houslovo cimbálové podobě s Kateřinou a Daliborem Štruncovými, kteří spolu dohromady vystupují již patnáct let," sdělila Magda Siekliková, vedoucí programového oddělení Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Slyšet Javory je nezapomenutelným zážitkem zejména díky hlasu Hany Ulrychové. „K jejímu plnokrevnému projevu se mezi našimi zpěvačkami těžko hledá srovnání. Je to opravdový originál," dodala Siekliková.

Javory, které osobitým způsobem zpracovávají českou i moravskou lidovou tvorbu, v amfiteátru vystoupí za 250 korun, v předprodeji vstupenky stojí o padesát korun méně. Lukáš Martinek (lum)