Sourozenci Ulrychovi přivezou na Valašský špalíček Javory i Javory Beat

Sourozenci Ulrychovi přivezou na Valašský špalíček Javory i Javory Beat

Folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2016 nabídne v rámci svého programu zaměřeného na významné projekty šedesátých a sedmdesátých let také celovečerní koncert sourozenců Hany a Petra Ulrychových. Do areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí přijedou jak s folkovějším projektem Javory, tak i rockovou podobu Javory Beat. Vstupenky na festival jsou k dostání v předprodeji, jednodenní budou ke koupi na místě v den festivalu.

Součástí festivalové dramaturgie je na letošním ročníku Valašského špalíčku také koncert sourozeneckého dua Hany a Petra Ulrychových, bez kterých si dějiny československé populární hudby nelze představit. Představitelé moravského bigbítu, chytrého popu i tematických albových projektů přivezou do Valašského Meziříčí oba své projekty. Tradiční Javory i jejich rockovou podobu Javory Beat, kterými se vracejí ke svým hudebním kořenům.

Na celovečerním koncertě v sobotu 25. června tak zazní nejznámější písně z bigbítového i hity raného javorovského období. V letošním roce slaví duo neuvěřitelných dvaapadesát let na výsluní tuzemské hudební scény a na konci května v rámci slavnostního koncertu převzali Zlatou desku Supraphonu za své trojcédéčko výběru z jejich tvorby nazvané Půlstoletí.

Organizátoři festivalu Valašský špalíček 2016 koncem května zveřejnili kompletní a finální informace o cenách a prodeji vstupenek na letošní čtyřiatřicátý ročník. Třídenní vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz, jednodenní vstupenky budou ke koupi na místě vždy hodinu před začátkem programu. Návštěvníci si však již od prvního festivalového dne budou moci koupit vstupenku na dny jiné.

(smo#2016)