Snow film fest se vrací do Valašského Meziříčí

Snow film fest se vrací do Valašského Meziříčí

Příchod zimy již tradičně předznamenává přehlídka nejlepších zimních filmů Snow film fest, která do Valašského Meziříčí zavítá ve čtvrtek 3. listopadu. I v letošním roce festival naservíruje množství dech beroucích záběrů z různých koutů světa a lidské souboje s motivací a překonávání limitů. Sedm filmů promítne M-klub od 18. hodiny. Vstupenky jsou také v předprodeji.

Milovníci sněhu, ledu a zimních sportů se opět po roce dočkají celovečerního pásma nejúspěšnějších a cenami ověnčených filmů, které pro diváky vybrala festivalová porota. Pomocí filmového plátna si zkusí freeride v bílých svazích Bulharska ve snímku Bulharské bílé zlato, v horách podél Transsibiřské magistrály s filmem Sibiřský traverz nebo v africkém Maroku ve filmu Whiskey Berber. Na malé plachetnici se s šesti ženami podívají do Grónska ve filmu Ledy a přílivy, vydají se na polární Expedici Švédskem a ve filmu Tamara navštíví Pákistán s extrémy milující mladou horolezkyní. V neposlední řadě v Bílém objetí nahlídnou pod pokličku největší hrozby zimních hor, pod lavinu.

Vstupenky na celovečerní pásmo filmů o zimních sportech jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. K dostání budou samozřejmě také na místě.

(smo#2016)